Bridgertonowie

Ciekawe książki przedstawiające historie miłości

Unosząca się miłość – Bridgertonowie

Unosząca się miłość – Bridgertonowie

Miłość, rodzina, pożądanie a do tego wszystkie obowiązujące zasady, których nie należy łamać, to tematy, które ukazuje książka Julii Quinn “Bridgertonowie”. Książka przedstawia życie Daphne Bridgerton, która marzy o wyjściu za mąż, jednak poszukiwania ukochanego okazują się nie być takie łatwe. 

Fabuła książki

Młoda, piękna i urocza Daphne po skończeniu dwudziestu jeden lat bardzo chce wyjść za mąż za mężczyznę, którego pokocha całym sercem i będzie on odwzajemniał jej uczucie. Bierze udziały w spotkaniach londyńskiego towarzystwa, aby tam znaleźć odpowiedniego kandydata na męża. Jednak jej poszukiwania są wciąż bezowocne i dziewczyna zaczyna się tym denerwować, ponieważ pragnie założyć rodzinę. Daphne to postać, którą łatwo polubić, jest stanowcza i inteligenta, wie czego chce. Na jej drodze pojawia się książę Hastings, który w przeciwieństwie do Daphne nie może uwolnić się od kobiet, które go adorują i wciąż o niego zabiegają, jednak książę nie jest z tego zadowolony, czuje się przytłoczony i nie odpowiada mu to. Mężczyzna bowiem nie ma zamiaru zakładać rodziny, dlatego też nie chce się żenić, mimo że wśród londyńskiego towarzystwa postrzegany jest jako idealny kandydat na męża. 

Wspólny pakt, czy może coś więcej 

Kiedy młodzi spotykają się na swojej drodze i dzielą się wzajemnie swoimi odczuciami i tym w jakiej znajdują się obecnie sytuacji wpadają na pewien pomysł. Zawiązują ze sobą pewien pakt, który ma polegać na udawanym związku. W ten sposób książę Hastings uwolni się chociaż na jakiś czas od natrętnych matek, które za wszelką ceną chcę, aby został mężem ich córek, a Daphne w oczach innych kawalerów stanie się obiektem zazdrości i zyska w ich oczach. Ich pakt początkowo świetnie się sprawdza, wszyscy są zaskoczeni tą relacją, która w ich oczach zdaje się rozwijać w najlepsze. Ich układ trwa przez pewien czas, udaje im się wszystko tak jak zaplanowali, jednak kiedy pojawiają się uczucia wszystko się zmienia. 

Romans historyczny 

Książka Julii Quinn “Bridgertonowie w ofercie księgarni” to opowieść o historycznym romansie przystojnego, bogatego i szarmanckiego księcia z piękną, młodą i inteligentną córką lady Violett. Historia opiera się na pięknych elementach miłości, oddania, ale również trudności, które pojawiają się na drodze młodych ludzi. Mimo wielu przeciwności losu i wewnętrznych zahamowań Daphne i książę Hastings odnajdują wspólna drogę i nie poddają się żadnym zewnętrznym wpływom. Książka idealna do wieczornego odprężenia się i ucieczki myślami do historycznego romansu.